Oğlak Burcu Yorumu

Doğum tarihleri: 22 Kasım - 21 Aralık

2024 beklediğiniz yıl!


burc
 • Element: Toprak
 • Renk:Kahverengi, Siyah
 • Kalite: Kardinal
 • Gün:Cumartesi
 • Cetvel: Satürn
 • En Büyük Uyumluluk: Boğa , Yengeç
 • Şanslı Sayılar: 4, 8, 13, 22

Oğlak Kişilik Özellikleri

 1. Güçlü Yönleri: Sorumlu, disiplinli, öz denetimli, iyi yöneticiler
 2. Zayıf Yönleri: Her şeyi bilen, affetmeyen, küçümseyen, en kötüsünü bekleyen
 3. Oğlak'un sevdiği şeyler: Aile, gelenek, müzik, abartısız statü, kaliteli işçilik
 4. Oğlak'un hoşlanmadığı şeyler: Bir noktada neredeyse her şey

Oğlak burcu zaman ve sorumlulukla ilişkilendirilen bir burçtur. Oğlak burcu bireyleri tipik olarak geleneksel ve ciddi bir yapıya sahiptirler; hem kişisel hem de mesleki yaşamlarında önemli ilerlemeler kaydetmelerine olanak tanıyan içsel bir bağımsızlık duygusuna sahiptirler. Kendilerini kontrol etme konusunda yeteneklidirler, gerçekçi planlar yapabilirler ve birçok insanı aynı anda yönetebilirler. Oğlaklar hatalarından ders çıkarır ve başarıya ulaşmak için deneyimlerine ve uzmanlıklarına güvenirler. Oğlak Boğa ve Başak gibi Toprak elementine ait olan Oğlaklar, pratiklik ve topraklama üçlüsünün son burcudur. Maddi dünyaya odaklanırlar ve onun kaynaklarını kullanma konusunda ustadırlar. Ancak bu unsur aynı zamanda onları özellikle ilişkilerinde katı ve inatçı hale getirebilir. Başkalarının kendi karakterlerine çok uzak olan farklılıklarını kabullenmekte zorlanabilir, korkudan dolayı kendi geleneksel değerlerini kabul ettirmeye çalışabilirler.


reklam
Oğlak Aşkı, Seks Ve Uyumluluk

Oğlak burcunun dikkatini ve kalbini kazanmak kolay değildir ama duvarları yıkılıp kalpleri açıldığında ömür boyu birbirlerine bağlı kalabilirler. Oğlak burcunun diğer burçlarla olan ilişkileri zorlu karakterlerinden dolayı zorlayıcı olabilir ancak böylesine derin bir duygusal yerden gelen ortak duygular, partnerlerinin çabalarının bir ödülüdür. Duyarlılığı kelimelerden ziyade eylemlerle gösterme eğilimindedirler ve gerçek duygusal sorunlarını tartışacak kadar açılmaları yıllar alabilir.


Oğlaklar kişisel hedeflerine odaklanırlar ve bazen ilişkilerinde şefkat ve duygusal bağdan yoksun olabilirler. "Normal" bir yaşamın istikrarını sağlamaya adanmıştırlar ve partnerleri kişisel çabalar için bir basamak olarak onlara güvenebilir ve sürekli bir büyüme eğilimi ile kalıcı bir bağ kurabilirler. Ancak uzlaşmaya pek istekli değiller ve hatta sırf bunları çözmek için sorunlar yaratabilirler veya bir sorunun asla çözülmediği için kendilerini kötü hissedebilirler.reklam
Oğlak Arkadaşları Ve Ailesi

Arkadaşlar : Oğlak burcu bireyleri zeki, istikrarlı ve güvenilirdir; bu da onları, arkadaşlarının hayallerine doğru yaptıkları yolculukta temel dayanak noktası olarak hizmet edebilecek sadık ve mükemmel arkadaşlar yapar. Sınırlara saygılı, sıcakkanlı, açık yürekli ve kendilerinin peşinden gidecek kadar sadık insanlarla çevrelenmeyi tercih ederler. Oğlakların hayatları boyunca çok fazla arkadaş edinmeleri pek olası değildir, ancak kendilerini her zaman huzurlu, zeki ve dürüst hissetmelerini sağlayan kişilere yöneleceklerdir.

Aile : Oğlaklar aile gelenekleri konusunda derin bir anlayışa sahiptir ve çocuklukları da dahil olmak üzere geçmişlerinin her yönüne bağlı olduklarını hissederler. Tatillerde ve doğum günlerinde geçmişin anılarını canlandırmayı severler. Evlerinde hakimiyet konusunda yaşanan çatışma Oğlaklar için tipik bir durumdur; babaları yıllar içinde kendi imajlarını şekillendirmede son derece önemli bir figürdür. Ebeveynler olarak katı ama adil olma eğilimindedirler ve çocuk yetiştirmenin getirdiği sorumlulukları üstlenmeye hazırdırlar.

Oğlak Kariyer Ve Para

Oğlaklar kendileri için yüksek standartlar belirlemeleriyle tanınırlar ve dürüstlükleri, bağlılıkları ve azimleriyle karakterize edilirler. Sadakat ve sıkı çalışmaya her şeyden çok değer verirler ve bu niteliklere sahip olanları, entelektüel açıdan daha aşağı seviyede olsalar bile, kendilerine yakın tutma eğilimindedirler. Oğlaklar, işi bitiren, uzun saatler gerektirse bile kendini tamamen nihai ürüne adamaya istekli, konsantre ve becerikli bireylerdir. Yönetim, finans, programlama ve hesaplamalarda üstündürler. Geleneğe, devlete ve içinde yaşadıkları sisteme derinden bağlı olan Oğlaklar, tüm evraklarının düzenli, belgelerinin temiz ve dosyalarının kusursuz olmasına öncelik verirler.


Oğlak burcunun hayatında para çok değerlidir. Borçları gerçek yeteneklerini tüketmediği sürece durumu iyi yönetme ve yağmurlu bir gün için para biriktirme eğilimindedirler. Oğlaklar, daha yüksek bir amaç için çabalayan çalışkan insanlardır ve gerçek başarının yalnızca uzun vadede geleceğini bilerek, ister kredilerden ister ipoteklerden olsun, borçsuz olmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.reklam
Oğlak Erkeği Oğlak Kadını

Oğlak Erkeği: Burcu erkekleri kararlı ve hırslı oldukları, başarının getirdiği ödülleri almak için zirveye ulaşmaya çalıştıkları biliniyor. Genellikle ulaşılmaz hayaller yerine gerçekçiliği tercih ederler, ancak daha gerçekçi hayallerin peşinden gitmekten de korkmazlar. Oğlak burcu erkekleri güçlü bir kontrol ihtiyacına sahiptir ve partnerlerinden beklentilerini karşılamalarını bekleyerek onlara karşı yargılayıcı olabilirler. Doğaları başarı ve sorumluluk etrafında şekillenir ve çoğu zaman romantik ilişkilerine öncelikler listesinin alt sıralarında yer vermelerine yol açar.

İlişkiler söz konusu olduğunda Oğlak burcu erkeği sorumluluğu üstlenmek ve kuralları en baştan koymak ister. Pratik, ayakları yere basan bir partner ararlar ama çoğu zaman daha duygusal olan ve kalbini kontrol etmekte zorlanan biriyle karşılaşırlar. Bir Oğlak erkeği bir ilişkiye başlarken toplumsal normlara saygı göstererek duygularını göstermenin yollarını düşünecektir. Ne kadar sevgi gösterirse göstersin, birlikte oldukları kişinin kendisini rahat ve çekici hissetmesini beklerler.


Oğlak Kadını: Oğlak burcu kadınları hırslı, ısrarcı, sorumlu ve güvenilir olmalarıyla bilinir. Onları gülümsetebilecek, açılmaya ve her gelecek için sıcaklık ve olasılıklar getiren o özel duygu çekimini hissetmeye istekli bir ortak bulmayı arzuluyorlar. Ancak Oğlak burcundaki bir kadının gardını indirmesi, böylece aşık olduğunda ne kadar hassas ve şefkatli olabileceğini gösterecek kadar güvende ve rahat hissetmesi zaman alabilir.


Oğlak kadını, gelecekte yaşanabilecek herhangi bir olumsuz olayda kendisiyle ilgilenecek, sorumlu, sakin ve çalışkan bir partner arar. Çıktığı insanlarla kendini rahat hissetmesi gerekiyor ve her ilişkiden ne istediğine karar vermek için zaman ayırıyor. Mars'ı yücelten bir Güneş burcunun altında doğmuştur, içgüdüleri ve inisiyatifi güçlüdür, bu da onu dış koşullar ne olursa olsun her zaman kendi hayatından sorumlu olan tutkulu bir aşık yapar.


Oğlak Burcunun Dikkat Etmesi Gereken Uyumlu Burçlar: Boğa , Başak , Akrep , Balık

reklam

MOBİL

Arkadaşlarınızla her yerden doyasıya sohbet
etmek için mobil uygulamamızı yükleyerek
sohbete girebilirsiniz.

SOYLE ᗰ͏I͏ᖇ͏ᑕ

sohbet programı olan mIRC'ı ücretsiz indir. mirc indir tıkla indir

Sitene Ekle

sitenize sohbet odası ekleyebilirsiniz sitene sohbet ekle şimdi ekle