Yardım

soyle.net Sohbet sitesi hakkında sizler tarafından gelen soru ve cevaplar.

Sohbete nasıl bağlanabilirim?

Sohbete giriş sağlamak için, öncelikle kendinize bir rumuz(nick) belirlemeniz gerekmektedir. Sitemizin ana sayfası üzerinde bulunan “-Sohbete Başla” sekmesine tıkladığınızda, otomatik olarak kanallarımıza aktarımınız gerçekleşecektir.

Sohbet etmek ücretli mi?

Hayır.soyle.net üzerinde sohbet etmek tamamen ücretsizdir. Sunucu üzerinde, sizden ücret isteyen herhangi bir kullanıcıya havale/eft gibi geri bildirimlerde bulunmayın.

İki kişilik özel sohbet etmek mümkün mü?

Evet, özelde konuşmak istediğiniz kullanıcın üzerine, çift tıklamanız doğrultusunda açılacak pencere üzerinden ikili yani özel sohbet etmeniz mümkündür.

Farklı sohbet odalarına erişim sağlayabilir miyim?

Evet, istediğiniz kanala erişim sağlama hakkına sahipsiniz. Bunun için “/join #kanaladı” komutunu uygulamanız yeterli olacaktır.

Seçtiğim rumuzu(nick) benden başkasının kullanmaması için ne yapabilirim?

Seçtiğiniz rumuzu nasıl kayıt altına alacağınız bu başlığın hemen altında bulunan yardım sorusunda açıklanmıştır. Detaylı bilgi için #help kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Kullandığım rumuzu(nick) şifreleyebilir miyim?

Evet, kullandığınız rumuz(nicki) şifreleyebilirsiniz. Bu sayede, sizin dışınızda kimse o rumuzu kullanamayacaktır. Bunun için, “/msgnickservregister şifreniz email@adresi” komutunu kullanabilirsiniz. Veya #help kanalına giriş sağlayabilirsiniz.

Kayıt ettiğim rumuzu sisteme nasıl tanıtabilirim?

Kayıt altına aldığınız rumuzun şifresini girip sisteme tanıtabilirsiniz. Bunun için, “/identify şifre” komutunu uygulayabilirsiniz. Şifrenizi tanıtmadığınız takdirde, sistem size rastgele şifresiz bir rumuz verecektir.

Kullandığım rumuzun(nick) şifresini unuttuğumda ne yapabilirim?

Şifrelediğiniz rumuzun şifresini unuttuğunuzda, #operhelp kanalını ziyaret edebilir. Orada bulunan yetkililerden yardım alabilirsiniz.

Bir kanalda yetkili (yönetici) olabilir miyim?

Evet, kanalları korumak için ”@” işareti ile kanalda bulunan rumuzlar ile konuşup, sunucuda geçirdiğiniz süreç fazlaysa, sizde yetkili/yönetici olabilirsiniz.

Yetkili olduğum kanaldan bir kullanıcıyı nasıl uzaklaştırabilirim?

Bunun için ilk önce seçtiğiniz kanalda yetki sahibi (@) olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında, “ /mode #kanal +b isim /kick isim” komut dizilimi ile kullanıcıyı kanaldan uzaklaştırabilirsiniz.

𝚃ü𝚛𝚔𝚒𝚢𝚎'𝚗𝚒𝚗 ̳𝚎𝚗 ̳𝚔𝚊𝚕𝚒𝚝𝚎𝚕𝚒 ̳𝚜𝚘𝚑𝚋𝚎𝚝 ̳𝚑𝚒𝚣𝚖𝚎𝚝𝚒 ̳𝚟𝚎𝚛𝚖𝚎𝚢𝚎 ̳𝚍𝚎𝚟𝚊𝚖 ̳𝚎𝚍𝚒𝚢𝚘𝚛𝚞𝚣.