S❤YLE ᗰ͏I͏ᖇ͏ᑕ


mIRC,sohbet programlarının atası olarak kabul edilebilecek, IRC sunucularına bağlanıp sohbet etmeyi sağlayan bir istemci programdır. Ek olarak,mIRC profesyonel kullanıcıların içerisine kod eklemek suretiyle hali hazırdaki komutları daha kolay bir şekilde yorumlayıp diğer kullanıcılara sunma imkânı vermekte ve istenen komutları menü haline getirerek (scripting) programı daha kullanilabilir hale getirmektedir.


mIRC'nin en son sürümü Windows XP/Vista/7/8/10/11 için mIRC v7.75'tir ve bu sayfadan indirilebilir.

Soyle Op İndir

Zaten Soyle OP mirc script kullanıyorsanız, bu indirme, mevcut Soyle OP sürümünüzü en son sürüme yükseltecek ve mevcut ayarlarınızı koruyacaktır.

Soyle Beta V3

Zaten Soyle Beta V3 kullanıyorsanız, bu indirme, mevcut Beta V3 sürümünüzü en son sürüme yükseltecek ve mevcut ayarlarınızı koruyacaktır.

Soyle Beta Plus

Zaten Soyle Beta Plus kullanıyorsanız, bu indirme, mevcut Soyle Beta Plus sürümünüzü en son sürüme yükseltecek ve mevcut ayarlarınızı koruyacaktır.mIRC aynı zamanda ayna sitelerimizin birinden de indirilebilir . MIRC'nin daha eski bir sürümünü arıyorsanız , çok sayıda hata ve özellikle güvenlik düzeltmeleri nedeniyle, daha eski sürümleri kullanmanızı öneremeyeceğimizi lütfen unutmayın. En son değişiklikleri ve düzeltmeleri içeren ancak kararlı olmayabilecek mIRC'nin beta sürümünü arıyorsanız , bunu tartışma forumlarında hata raporları bölümünde bulabilirsiniz .

Kılavuzlar, Teknik bilgiler ve RFC'ler

IRC protokolü, birçoğu uzun zaman önce yazılmış ve o zamandan beri güncellenmemiş bir dizi belgede tanımlanmıştır. Her ne kadar IRC o zamandan bu yana önemli ölçüde gelişmiş olsa da, birçok farklı IRC sunucu uygulamasının genişletilmesi ve özellikler eklenmesiyle birlikte, belgeler hala çok kullanışlıdır.